O mně a o Houpajdě

Učitelka designérkou a švadlenou

Dnes vymýšlím, navrhuji a šiji. Dříve jsem učila a hodně mluvila a bakterie pod "mikrákem" krotila. 

Jsem tzv. multipotenciál. Dříve se říkalo, "Kdo neumí, učí", ale my vážně můžeme dělat hodně věcí. Mám ráda praktické a vkusné věci. Ráda pomáhám lidem a působení v dětské kavárně, mne navedlo na myšlenku závěsných křesel. Často jsem viděla děti, jak jsou v křesle šťastné. S rodiči se v nich radostně tulí a společně vymýšlejí hry na piráty v lodi, či štěňátka v pelíšku. Mně křeslo také hodně pomohlo. Ne vždy jsem byla tak usměvavá, jako na fotkách a v těžkých chvílích mne podržela.

Jsem vystudovaná "úča" přírodních věd a dělá mi radost tvořit zajímavé a užitečné věci. U jedné věci je těžké mě udržet. Jednou chci tvořit, pak zachraňovat zvířata, dělat pěstouna, létat s letadlem nebo dělat porodní bábu. Jeden život je na mě krátký :)

_MG_5636 _MG_3998 kor _MG_5192

 

 

Jsem ve znamení ryby, máma dvou dětí, sólomáma čekající na toho svého. Jsem inspirací, někdy pěkně otravná a přesto často fantastická! Děkuji za důvěru a krásné lelkování ....

IMG_1488

 Mgr. Tereza Řeháková

 

 

Příběh Houpajdy

Houpajda vznikla v dětské kavárně Matky Sobě v Kutné Hoře roku 2016.

Potřebovala jsem dát do prostoru houpačku, která nikoho nezraní. Vznikla jednoduchá látková kapsa, která svůj účel splnila. Děti mi však jednoho dne do látkové houpačky naházely pár polštářů. Trochu jsem polštáře porovnala a houpačka dostala nový rozměr. "Polštáře je potřeba dát dovnitř, aby jej děti nerozhazovaly", řekla jsem si. Začalo se tak rodit závěsné křeslo - Houpajda

MS2 verze 2 barevnáHoupajda-01

 

Jaké jsou přednosti křesel Houpajda?

Křesla vynikají svou pohodlností. Jsou ergonomicky navržena tak, aby se celé tělo cítilo dobře (od hlavy po plosky nohou). Váha těla se rozloží po celé délce zad, tedy nezatěžuje křížovou kost, kterou sedavým způsobem velmi často zatěžujeme. Svaly se od páteře oddálí a to samé udělají obratle. Houpajda Vás podrží. Už jen při pohledu Vás napadne, že to musí být ohromně příjemný zážitek. 

Plné strany navozují dojem úkrytu/bunkru/osobního prostoru, kde můžete v důvěře pustit vše, co je potřeba. Budí dojem otevřené matčiny náruče, která konejší a uklidňuje. Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak nám toto chybí. 

Látky vybírám pečlivě. Volím pevné, stálé a funkční čalounické materiály, které vydrží po generace. Mají vysokou oděruvzdornost, stálost na světle a díky novým technologiím se výborně čistí.

Ani my, ani výrobci nechceme, aby se látky často praly - díky za tyto pokroky. 

Jedná se o kus nábytku, který levituje v prostoru. Uvidíte, že se Houpajda stane centrem dění a radosti.

Nechte se obejmout...